top of page
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

Zajęcia Sensoryczne

Coraz więcej psów mierzy się z trudnościami w odbiorze świata, boryka się z problemami wynikającymi z nadmiernej lękliwości, reaktywności, nie potrafi panować nad swoimi emocjami, nie radzi sobie z frustracją i stresem, ma problemy z nauką nowych zachowań (nie tylko w szkoleniu, ale także np. w komunikacji z innymi istotami, reagowaniu na bodźce) oraz wchodzeniem w poprawne interakcje społeczne. 

Jedną z odpowiedzi na te trudności jest ćwiczenie integracji sensorycznej. 

Integracja sensoryczna jest neurologicznym procesem działającym poza świadomością, który ma na celu odbiór, filtrowanie, przetwarzanie i scalanie informacji sensorycznych płynących z ciała i środowiska tak, by można ich było użyć do celowego działania. Zajęcia sensoryczne pozwalają lepiej odnaleźć się w swoim ciele, emocjach i otaczającym świecie, przyswajać wiedzę, opracowywać nowe zachowania.

martynazglobisz_kalus_is-4_edited_edited

SAMODZIELNOŚĆ
I PEWNOŚĆ SIEBIE

Pies poprawia swoją niezależność, samodzielnie podejmuje decyzje.

AUTOREGULACJA

Płynąca z wnętrza ciała samoregulacja pomoże układać emocje, poprawi samokontrolę. 

POPRAWA FUNKCJONOWANIA

Lepsze funkcjonowanie organizmu to lepsza jakość życia psa. 

Cennik

3 sesje ćwiczeniowe (jedna sesja w tygodniu przez trzy tygodnie)
5 sesji ćwiczeniowych (jedna sesja w tygodniu przez pięć tygodni)

290,00 zł

450,00 zł

FAQ

U jakich psów przydają się ćwiczenia sensoryczne?

Na ćwiczeniach skorzystają szczenięta poznające siebie i świat, rozwijające się fizycznie i psychicznie psie podrostki, seniorzy, których zmysły i ciało zaczynają zawodzić, psy z problemami natury behawioralnej (lękliwe, reaktywne, zestresowane, mające trudności z nauką nowych zachowań, powrotem do równowagi), a także psy po niektórych zabiegach, potrzebujące "zaktualizować" swoją mapę ciała (o ile nie istnieją medyczne przeciwskazania do lekkich ćwiczeń fizycznych). Zajęcia mogą być także wzbogaceniem sensorycznym dla psów mających niedostateczną ilość aktywności. 

Co dają ćwiczenia?

Poprawiają koordynację, koncentrację, samoregulację oraz umiejętność uczenia się nowych zachowań. Podnoszą pewność siebie i poczucie własnej wartości. Pomagają w szybszym powrocie do równowagi nie tylko emocjonalnej, ale też fizycznej. Zwiększają świadomość ciała oraz jego możliwości. Poprawiają społeczne interakcje, ułatwiają szkolenie psa.

Jak wyglądają zajęcia?

Sesja ćwiczeniowa trwa około godziny, zajęcia prowadzone są w formacie 1:1 (indywidualne dla każdego psa). Podejmujemy działania pobudzające zmysły, które pomogą usprawnić system przetwarzania zmysłowego. Pracujemy nad zmysłem wzroku, węchu, słuchu, dotyku, smaku i równowagi w czasie, w jakim pies jest w stanie aktywnie uczestniczyć w zadaniach. Ćwiczenia dopasowywane są do możliwości i potrzeb danego psa. 

bottom of page